Anahtar Kelime

Hazırladığınız sayfalar da Anahtar Kelime Yoğunluğu Nasıl Olmalıdır konusu çok derin bir konuymuş gibi üstüne düşülsede aslında bsit bir mantığı vardır.

Kitap okuduğunuz zaman bir yazar durmadan o an için her neyden bahsediyorsa örneğin "Pencereden Baka kaldım kar yağarken dışarı da lapa lapa" gibi, şimdi yazar durmadan pencere, pencereden bakıyorum, pencere den bakarken hava buz bırrrr, pencere mencere, gibi durmadan kendini tekrar eden bir durum söz konusu olsa okumaya devam eder misiniz ya da yazar ile alakalı görüşünüz ne olur? bu sebeple makale yazarken ya da web sitenizin tanıtım sayfalarını ya da ürün sayfalarını hazırlarken cümle düşüklüğü yapmamaya ve gereksiz yere durmadan anahtar kelimenizi kullanmaktan vaz geçmelisiniz.

Peki bu işin bir standartı yok mu derseniz rekabetin yüksek olduğu anahtar kelimele de %2 ve altı rekabetin az olduğu anahtar kelimeler de ise %4 civarı kullanım mantıklı olacaktır.

 Anahtar Kelime düzeninde sayfaları hazırlarken nelere dikkat etmelisiniz?

Bir birini tekrar etmesinden kaçının eş anlamlı kelimeler tercih edin eğer kendinizi tekrar etmek zorunda kalıyorsanız. Akıcı bir lisan ile içeriği oluşturun ve kullanıcının tam olarak ne istediğini bilerek ona o istediğini en iyi şekilde sunmaya özen gösterin.

Anahtar Kelimelerinizi H Taglerinde Kullanmak?

Bu en önemli şeylerden biridir bir sayfanın Title dan sonra en değerli içeriği H tagleridir. H taglerini mutlaka hiyerarşik olarak kullanın yani en üste H1 sonrasında da sırasıyla H2,H3 şeklinde H6 ya kadar yolu var ama abarmanın da bir anlamı yok Bir sayfa da H1'i birden fazla kullanmamaya özen gösterin bu çok önemli H2 ve H3 gibi diğer taglari de mantıklı kullanın mesela H2 tagini 4-5 H3 tagini 5-6 gibi yani bu illa böyle olacak diye bir şey yok sayfanızın sunduğu ve ne kadar içerik olduğu ile de alakalı bu durum ben sadece fazla sayı da H tag'i kullnamanıza hem gerek yok hem de abartmayın diye detay veriyorum sadece.

Google Tam Olarak Neye Dikkat Ediyor?

Google kullanıcısına en alakalı sonucu vermek için çaba sarf ediyor bu sebeple özgün ve en alakalı içeriği ilk sıra da sunmaya özen gösteriyor. Bu sebeple içeriğinizi oluştururken o içerik ile ilgili en iyi sayfayı yaratmaya özen göstermelisiniz. Konuyu iyi araştırın yada ürünü en iyi şekilde tanıtın mesela ürünü iyice inceleyin ve kendi görüşünüz ile tanıtım yapın bu tanıtım hem sıcak ve samimi olacaktır hem de benzersiz. Böylece tüm sayfalarınızda anahtar kelimeniz ile alakalı benzersiz ve değerli sayfalar oluşturmuş olacaksınız.

Anahtar Kelimenin Description da geçmesi

Bu elbette olmak zorunda ama görüyorum ki oldukça abartılıyor

Örneğin Kombi Servisi inceliyorum aynen şöyle yazmış

Kombi servisi, istanbul kombi servisi, kadıköy kombi servisi vs. vs. vs.

Bunu siz spam olarak algılamıyor musunuz? Google nasıl algılamasın?

Oysaki şöyle olmalıdır

Kombi Servisi olarak Şirketimiz İstanbul da Kadıköy, Ataşehir, Maltepe, Pendik'ten Tuzlaya kadar bir çok semtte hizmet vermektedir.

Site dışı BackLink çalışmasını yaparken de buna dikkat ederek

Kombi Servisi %30
İstanbul Kombi Servisi %20
Ataşehir Kombi Servisi %20
Kadıköy Kombi Servisi %15
Maltepe Kombi Servisi %5
Pendik Kombi Servisi %5
Tuzla Kombi Servisi %5

Şeklinde BackLink alımı yaparsa işlem tamamdır.

Aslında basit bir mantık siz bu yazıya BackLink verseniz ki sevabına verirseniz memnun olurum 10 kişi link verse nasıl bir link dağılımı olur? 10 da 10 "Anahtar Kelime" gibi bir kelime üzerinden mi link verir yoksa kendi yazım ve anlatımına göre buraya tıklayından tutun da kaynak ya da kafasına nasıl estiyse öyle mi?

Bu sebeple kesinlikle sadece esas anahtar kelimeniz üzerine yüklenmeyin yükü dağıtın.

Meta Etiketlerinde Keywords Nasıl Olmalı?

Ben çoğu zaman kullanmıyorum ya da kullanırsam max 3 adet kullanıyorum kendimi Google'ı yönlendiriyor gibi hissediyorum oysa ki o zaten Title, H1 ve ilk 250 kelime de içeriğin ne olduğunu algılıyor yani Description ve Keywords kullanmasanız ilk 250 kelimeyi Description mantığı ile yazsanız yeterli olur Google bu sayfayı doğru şekilde değerlendirecektir.

Sayfalarınızı oluştururken mantığı elden bırakmayın her şeyi olması gerektiği kadar olması gerektiği gibi yapın. Bu şekilde çalışırsanız her daim olumlu başarılı sonuçlar alırsınız.

Bu makaleyi faydalı bulduysanız lütfen paylaşın aşağıdan yorum yapın soru sorun ve fikirlerinizi bizimle paylaşın. Sitemiz de olmasını arzu ettiğiniz konuları bize iletin müsait bir zamanımız da bu konuya değinir sizi de haberdar ederiz.

İyi çalışmalar 

 

 

Tüm soru ve görüşlerinizi
bize iletebilirsiniz

bilgi@radikalmedya.com

Kurumsal SEO Adres

 Kurumsal SEO Şirketi İletişim

 

Kurumsal SEO Firması Nedir?