Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Gökçeada Apart tatili için size özel bir tavsiyemiz var. Güvercin Garden Apart Şehir Merkezine Yakın Aile konaklaması için mükemmel bir apart. Sessiz bir konumda bulunuyor, alışveriş için ise ister yürüme mesafesindeki bakkal isterseniz araba ile 2 dk da BİM, A101, Carrefour gibi alternatifleriniz var.

Gökçeada Apart tatili size oldukça ekonomik gelecektir, kişi başı oda kahvaltı fiyatları bile bazen sizi maddi açıdan yorabilir. Oysa ki bir aile için bence en ekonomik ve mantıklı olanı bir Apart'ta konaklamak. Böylece aynı fiyata daha fazla gün tatil yapmak mümkün olduğu kadar. Bir o kadar da keyifli oluyor çünkü dilediğin zaman dilediğini yapabiliyorsun mesela erken kalkıp kahvaltıya yetişme derdi yok kafana göre dilediğin saatte uyan. En nefret ettiğim şeydir tatilde belirli bir saatte uyanma zorunluluğu bu nasıl tatil olabilir ki erken kalktıktan sonra bana hiç mantıklı gelmiyor.

 

Gökçeada Apart Tatili İçin Öneri Ve Tavsiyelerim

Adaya giderken başlıyor heyecan, feribota binipte güverteye çıktığınızda adaya gidene kadar size eşlik eden Yunus ve Martılar ile olağan üstü bir havaya ister istemez giriyorsunuz. Lacivert tertemiz bir deniz, içinize çekmekten büyük bir zevk alacağınız muhteşem bir oksijen uzaklarda beliren ve gittikçe size yaklaşan Türkiye'nin En Büyük Adası Gökçeada.

Feribottan inince zeytin ağaçları meşhur özgürce gezen ve sizi gördüklerinde bir tuhaf bakan Keçiler sizi karşılar. Bu manzara ve doğa içerisinden şehir merkezine doğru ilerlerken 18 Mart Üniversite Kampüsü tabelasını görüp te Sağa Doğru girince Güvercin Garden Apart'a yaklaşmış olursunuz. Şehrin gürültü ve trafiğine henüz girmeden huzura varırsınız kısacası.

Apart'a yerleştikten sonra bence Türkiye'nin en güzel temiz kumsallarından biri olan Aydıncık'a doğru hareket edebilirsiniz. Kilometrelerce uzunluğunda bir kumsal, muhteşem bir kum ve deniz bileşeni. Bu sıcakta girdiğinizde muhteşem hissedeceğiniz havuz gibi berrak tertemiz serin bir deniz. Elbette bir çok tesis te bulunuyor, dilerseniz bu tesislerden faydalanabilir, dilerseniz kendi şemsiyeniz altında da bu güzelliklerden faydalanabilirsiniz. Tesislerde gayet güzel yemekler bulabilirsiniz, soğuk ve oldukça çekici içki ve içecekler, DJ eşliğinde müzik ayrıca duş ta bulabilirsiniz. Dilerseniz yemeğinizi yiyip içeceklerinizi içip biraz dinlendikten sonra plaj voleybolu oynayabilir, surf kiralayabilir ya da ders alabilirsiniz.

Gökçeada Apart

Gökçeada Windsurf ve Kitesurf için Türkiye'nin En İyi Spotlarından İkisine Sahiptir

Aydıncık ve Eşelek olmak üzere iki ayrı windsurf ve kitesurf spotu bulunur. Esen rüzgarın yönüne göre ki hakim rüzgarlar Poyraz ve Lodostur iki spotunda durumu değişiklik gösterir. En sık esen rüzgar olan Poyraz da Aydıncık havuz gibi dümdüz bir spottur, fakar Eşelek Spotu rüzgarın şiddetine göre bazen big air için ve wave surf için mükemmeldir. Rüzgar Lodos olduğunda bu defa Eşelek dümzü olur ama Aydıncık pek surf için uygun olmaz oldukça sert olur dalgalar düzensiz ve çılgınca vurur kıyıya bu genelde kış ayları için geçerlidir. Aydıncık'ta bulunan tuz gölü Kitesurf için çok uygundur özellikle kışın yağan yağmur ve kar ile oldukça dolar fakat yazın bu göl bazen tamamen kurur. Bildiğim kadarı ile kışın kayarken tepenin eteklerine yaklaşmamaya özen göstermelisiniz çünkü biz burada kitesurf yaparken bir çok kez Jandarma gelip bizi uyardı, bazı askeri tatbikatlar da atılan tank ve obüs mühimatları patlamıyor ve kuma saplanıyormuş bazıları bulunamamış yani göl de bazı noktalar da maalesef patlamamış mühimmat var. Biz çok kaydık bir şey olmadı ama uyarmadı demeyin. Zaten denk gelirseniz bir şey diyemezsiniz maalesef çok kötü olur :/

Gökçeada Kitesurf ve Windsurf

Gökçeada'nın Muhteşem Köyleri Nereler Gezilmeli

Akşama kadar güneşlendiniz, yüzdünüz, surf yaptınız peki hemen Apart'a geri mi göneceksiniz elbette hayır. Geri dönüş yolu üzerinde benim tavsiyem Zeytinli Köyüne uğrayıp bir yorgunluk kahvesi içip muhteşem doğa manzarası eşliğinde bir de sakızlı muhallebi yemeniz. Bazıları mesela ben sakızlı muhalebi sevmez ama beni dinleyin ve bir deneyin. Yok ben illa yemem sakızlı derseniz başka güzel alternetifleriniz de var görünce saten dayanamayacaksınız. Kahveniz Dibek Kahve ayrı bir tazeliği ile lezzeti var denemelisiniz. Köylüler Rumlardan oluşuyor yüzlerce yıldır Gökçeadalılar ve yaş ortalamaları 75-80 çoğunluk yaşlı. Ama girişte küçücük bir ilk okul karşınıza çıkacak rumlara özel bir okul.

Köyün içine araçla giremiyorsunuz okulun hemen önünde maksimum 20-30 araç kapasiteli ücretsiz bir otopark var ama eğer doluysa, çıkarken zorlandığınız dik yokuşua aracınızı bırakmak zorundasınız, bu biraz sıkıcı olabilir.

gökçeada zeytinli köyü

Gezilmesi Gereken Yerlerden Şelale Hakkında

Aman kanıpta yollara düşmeyin :) zaten kışın bile az akan şelale yazın kuruyor çok küfredersiniz sonra :))) Ama ben doğada yürüyüş severim olsun vurayım kendimi dağ bayır diyorsanız buyrun keyif sizin. Ama kışın ziyaret ettiyseniz bu yürüyüş size çok iyi gelecektir.

Gökçeada da Akşam Yemeği Nerede Yenir Restaurant Tavsiyem

Muhteşem bir manzara ister her Gökçeadaya giden, zaten hemen heryer öyledir ama Yakamoz Restaurant bir başkadır. Fiyatlar geçirmasyondur en son 3 kişi 450 TL ödedik ( 2016 Ağustos ta ) ordan biliyorum. Gerçi onu da getir bunu da getir hayvan gibi yedik ama olsun içki az içtik böyle olmasa on numara mekan. Özellikle etkilemek istediğiniz biri ya da birileri varsa 100 % etkilenecekler emin olabilirsiniz. Size tavsiyem güneş batmadan 30 dk. önce orada olun muhteşem fotoğrflarınız olacak eminim.

gökçeada yakamoz restaurant

Gökçeada da Nerede Kahvaltı Edilir Tavsiyem

Gelelim Mustafa'nın Kayfesi ne :) Doğa Manzarası eşliğinde bir kilisenin yanı başında rüzgar ağaçlar ile dans ederken altında çokta hızlı olmayan bir servis ile güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Burada da güzel fotoğraflarınız olacak bundan eminim. Servisi yapan sanırım adı Mehmehmetti çok kızmayın çocuk akşam da Yakamoz Restaurant ta çalışıyor beyin gidiyor haliyle. Sipariş yanlış gelebilir uyarırsanız hemen değiştirir :) Reçelleri gayet güzel hatta beğenirseniz ev için de dilediğiniz kadar satın alabilirsiniz. Bir çok çeşit reçel bulmak mümkün, belki de daha önce hiç duymadığınız ya da denemediğiniz çeşitlerde organik ev yapımı reçeller bulabilirsiniz.

İşte muhteşem bir yaz tatili Gökçeada'nın tadını çıkartın, sevgiler.

Gökçeada Apart http://www.gokceadaguvercinapart.com/gokceada-apart